ورود ثبت نمودن

لطفا برای ورود به حساب خود را

نام کاربری
رمز عبور *
ذخیره

ایجاد یک حساب کاربری

مواردی که با ستاره (*) اجباری هستند.
نام
نام کاربری
رمز عبور *
نگارش دوباره رمز ورود *
ایمیل *
نگارش دوباره ایمیل *
کد امنیتی *

سانگ یانگ بهترین در میان کره ای ها -گزارش ISQI

مجموعه : اخبار

تعداد بازدید :

4331 بار

منتشر شده در تاریخ :

چهارشنبه, 10 شهریور 1395 ساعت 14:27

نگارش توسط :  

مدیر سایت
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
سانگ یانگ بهترین در میان کره ای ها -گزارش ISQI :

برای اولین بار توسط ISQI منتشر شد: رتبه بندی خودروها از لحاظ تعداد عیوب مشاهده شده در سه ماهه اول مالکیت خودروها


سانگ یانگ در میان کره ای ها دارای کمترین عیوب  و پس از برندهای مطرح اروپایی در جایگاه ششم قرار گرفته است.

متن کامل گزارش:

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد ثالث و معتمد وزارت صنعت معدن و تجارت برای هشتمین سال پیاپی به بررسی وضعیت کیفی خودروهای سواری از دیدگاه مشتریان پرداخته است.

نتایج گزارش اندازه گیری رضایتمندی مشتریان در سال 1394  ( 2015 -2016 ) به بررسی کیفیت اولیه خودروها و شاخص  IQS  یا به عبارتی تعداد عیوب مشاهده شده در هر 100 خودرو در سه ماهه اول مالکیت از نظر مشتریان میپردازد.

با نظر مساعد وزارت صنعت و معدن و تحارت از سال 1394 شاخص IQS به عنوان یکی از شاخص های کلیدی سنجش کیفیت صنعت خودرو تعیین گردید. این شاخص در بسیاری از کشورهای توسعه یافته نیز مورد سنجش قرار گرفته و قابلیت قیاس و بهینه کاوی را بین صنعت خودرو ایارن و صنایع خودروسازی بین المللی در کشورهای مختلف فراهم می آورد .

در این تحقیق با بیش از 145000 نفر از مشتریانی که خودروهای خود را از 18 شرکت عرضه کننده خودرو شواری که بیش از 100 مدل خودرو عرضه نموده بودند . مصاحبه صورت پذیرفته است.نتایج اولیه نشان میدهد شاخص IQS  در سال 1394 متوسط امتیاز 432 نشان میدهد به عبارتی 4.3 ایراد در هر خودرو تحویل داده به مشتریان ایرانی که سه ماه از مالکیت آن میگذرد. نکته حائز اهمیت و مثبت آن است که به طور متوسط شاخص IQS با کاهش حدود 7.5% نسبت به دوره پیش مواجهه گردیده است .

نتایج مطالعات مشابه در کشورهای ژاپن، چین و آمریکا در سال 2015 نشان میدهد که شاخص IQS برای این کشورها به ترتیب 80 ، 108 و 112 می باشد. در این مطالعه امتیاز پایین این شاخص بیانگر کیفیت بهتر خودروها می باشد بنابراین کاهش 7.5% شاخص IQS  نشان از افزایش و بهبود کیفیت اولیه خودروها در سال 1394 نسبت به دوره گذشته می باشد.تحلیل اولیه نتایج مبین آن است که حدود 30% از عیوب مشاهده شده توسز مشتریان مربوز به بدنه و مونتاژ ، 50% از عیوب مربوط به قطعات خودرو و 20% موارد عنوان شده از سوی مشتریان مربوط به طراحی می باشد. در بخش بدنه و مونتاژ عمده مشاهدات مربوط به رگلاژ نبودن درب ها بوده است و در بخش های قطعات و طراحی بیشترین عیوب مشاهده شده به ترتیب مربوط به معیوب بودن قطعات موتور خودرو و بالا بودن مصرف سوخت می باشد.

در گزارش رتبه بندی بر اساس برند خودروهای در حال تردد و مورد مطالعه در این طرح ارائه گردیده است . در این میان مدلهای لکسوس با برترین کیفیت در سال 1394  ( 2015 -2016 ) در جایگاه نخست و به دنبال آن خودروهای BMW و تویوتا و آلفارمئو و بنز و سانگ یانگ در رتبه های دوم تا ششم قرار گرفته اند.
در این رتبه بندی به دلیل سهم بازار بالای ایران خودرو  و سایپا متوسط وزنی صنعت شاخص IQS در پایین نمودار و در کنار این خودروسازان جای گرفته است.


لازم به ذکر است که در گزارش پیش رو خودروهایی که در داخل کشور و با برندهای خارجی تولید و مونتاژ میشوند در دسته بندی برندهای اصلی خود قرار گرفته اند . بعنوان مثال در این نمودار خودروی سوزوکی گراند ویتارا از محصولات ایارن خودرو خارج شده و جز محصولات برند سوزوکی دسته بندی گردیده است.همچنین در این طرح برترین خودروها از نظر کیفیت اولیه در نگاه مشتریان به تفکیک اتاق خودرو نمایش داده شده اند که بعنوان مثال در دسته ی خودروی هاچ بک برترین خودرو تویوتا یاریس و در دسته خودروهای شاسی بلند نیمه بزرگ کیا سورنتو جای دارند. در ادامه امتیاز کلی شاخص IQS  به تفکیک زادگاه برندهای مورد مطالعه مورد کاوش قرار گرفته اند که در این میان برندهای کشور آلمان به عنوان با کیفیت ترین و به دنبال آن برندهای ژاپنی و کره ای در جایگاه بعدی قرار گرفته اند.
همانطور که در اطلاعات گرافیکی قابل مشاهده است بیش از 38% از تنوع مدل خودروها (منظور شمارندگان تولید نیست بلکه تنوع مدلهای ارائه شده است) در بازار ایران مربوط به برندهای چینی و به دنبال آن برندهای فرانسوی در جایگاه دوم و  برندهای  کره ای ، ژاپنی ، ایرانی و آلمانی در جایگاه های بعدی قرار دارند .جهت عضویت سریع در کانال اختصاصی تلگرام سایت مرجع سانگ یانگ ایران اینجا کلیک کنید.
جهت عضویت سریع در اینستاگرام اختصاصی سایت مرجع سانگ یانگ ایران اینجا کلیک کنید.


مرجع سانگ یانگ ایران در شبکه های اجتماعی